Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vltava 2012

 V neděli 27.května 2012 jsme se (ač ne v plném počtu) potkali spolu s naším třídním p.prof. Jakubem Jirsou a Petrem Pokovbou, pod jejichž dozorem celá akce probíhala, na nádraží v Jindřichově Hradci, odkud nám v 10:43 odjížděl vlak do Českých Budějovic. Přestup na vlak, který jel do obce s tématickým názvem Rybník, probíhal trochu chaoticky, ale nakonec se vše stihlo akorát na čas. Z již zmiňované oblasti jsme odjeli autobusem do Vyššího Brodu, kde jsme si odpočinuli, nasvačili se a čekali na pana Kukačku, který nás trpělivě poučoval o bezpečnosti na vodě a seznámil nás s programem příštích dní. 

 
Zhruba ve 4 hodiny jsme v počtu 5-ti raftů vypluli. Čekala nás cesta dlouhá 10,5 km, kterou jsme si, mimo zážitků zažitých přímo na raftu, vyplnili krátkou zastávkou U Veverek. Po 19.hodině jsme dorazili do campu ve městě Rožmberk, kde jsme postavili stany, vybalili věci a vydali se projít ke hradu a poté do parku, který svou rozmanitostí okouzlil široké spektrum nás všech.
 
Ráno jsme se poměrně brzy vydali na celodenní plavbu z Rožmberka do Českého Krumlova, která byla dlouhá zhruba 23 km.
Zastávky jsme měli dvě, tou významnější a delší byla hospoda U Vikinga, kde si většina z nás dodala energii českou kuchyní. Jasno se stále střídalo s polojasnem, občas mírně zapršelo, ale nikdo z nás nečekal, že při cestě z hospody do Vltavanu, což bylo relativně blízko,  nás potká taková průtrž mračen, jakou jsme zažili. Právě v tu chvíli, kdy jsme byli všichni zmoklí až na kost, se spousta z nás skvěle bavila (snad smích bezmoci?) a troufám si říct, že při dešti si velká část z nás vzpomene právě na tento zážitek.
 
Večer, kdy řeč nestála ani na okamžik, jsme prožili všichni společně s vyjímkou pár chvil, kdy se byla část z nás podívat po Českém Krumlově. Vyjmenovávat všechny aktivity, kterými jsme si krátili chvíle, by bylo zbytečné, protože si je jistě všichni dobře pamatujeme.
 
Po páté jsme z Č.Krumlova dorazili opět do Hradce, kde jsme 29.5.2012 celou třídenní akci zakončili. 
 
Určitě budou všichni souhlasit, že druhácký výlet přispěl k ještě intenzivnějšímu spojení našeho od začátku výborného kolektivu a obohatil nás o zážitky, na které jen tak nezapomeneme. :)